Perhekahvila Pihlajamäessä kutsuu mukaan

282

Pihlajamäen perhekahvila aloittaa syyskautensa keskiviikkona 14.9. Tervetuloa Pihlajamäen nuorisotalolle klo 10-12 juttelemaan, leikkimään ja nauttimaan kahvilan antimista! Nyt kaivataan myös uusia kahvilanvetäjiä.

Perhekahvilan jatko riippuu siitä, saammeko joukkoon uusia, aktiivisia vanhempia. Osa aiemmista vetäjistä on siirtynyt tai siirtyy lähiaikoina työelämään, joten syksyn aikana tarvitsemme jopa kolme uutta käsiparia, jotta toiminta voisi jatkua.

Homma antaa uusia ystäviä ja hyvän mielen. Velvollisuudet eivät ole liian raskaita, jos mukana on neljä vetäjää. Perhistä vedetään työpareina eli paikalla tarvitsee olla vain joka toinen keskiviikko. Kauppavuoro osuu kohdalle kerran kuussa. Vuorot sovitaan muiden menojen mukaan joustavasti.

Jos kiinnostuit pestistä, nykäise hihasta ensimmäisessä perhekahvilassa! Voi kysellä lisää sähköpostitse mllpihlajamaki@gmail.com