Pihlajamäki goes Blues – Mediatiedote 6.5.2013

408

Mediatiedote 6.5.2013

Pihlajamäki goes Blues 8.6. – tiukkaa rockia, bluesia ja soulia

Juureva rytmimusiikki starttaa jälleen Pihlajamäen kesän lauantaina 8.6., kun Pihlajamäki goes Blues täyttää Kiillepuiston.

Seitsemättä kertaa järjestettävän maksuttoman ja päihteettömän festarin lavalle kiipeävät la. 8.6.2013 klo 14–18  Marjo Leinonen Huff´n Puff, Little Willie & The Night Train, Lena & The Slide Brothers ja Luthor´s Dream.

Pihlajamäki goes Bluesissa ei unohdeta perheen pienimpiäkään. Turvallisella puistoalueella on mahdollisuus leikkiä, pomppia, keinua ja juosta. Ruokateltoissa taittuu niin suuren kuin pienenkin nälkä.

Pihlajamäki goes Blues toteutetaan yli sadan paikallisen vapaaehtoisen voimin. Välittömästä tunnelmastaan tunnettu festari vetää vuosittain useita tuhansia kuulijoita Kiillepuiston nurmikolle ja kallioille. 

Pihlajamäki goes Bluesin järjestävät Pihlajamäki-seura ja sosiaali- ja terveysviraston aluetyön yksikkö. Festari on osa Helsinki-viikkoa, ja sitä tukevat Lähiöprojekti ja Helsingin kulttuurikeskus. Vapaaehtoiseksi voi ilmoittautua osoitteessa pihlajamaki.info/blues

 Ohjelma – vapaa pääsy
14.00 Luthor’s Dream
15.00 Lena & The Slide Brothers
16.00 Little Willie & The Night Train
17.00 Marjo Leinonen Huff’n’Puff

Iltaohjelma – vapaa pääsy
21.00 Luthors Dream, Ravintola Lähde, Pihlajisto
22.30 Little Willie & The Night Train, Ravintola U2, Pihlajanmäki


Lisätietoa
tuottaja Sini Heino-Mouhu, puh. (09) 3106 9960, 040 334 7415, sini.heino-mouhu(at)hel.fi
pihlajamaki.info/blues

Pressikuvat ja logo
pihlajamaki.info/blues/medialle