Tule tekemään näitä sivuja!

810

Tule tekemään Helsingin parhaita kaupunginosasivuja: www.pihlajamaki.infon käyttöä ideoidaan ja opetellaan Lähiöasemalla (Liusketie 3) torstaina 20.3. kello 18 alkaen. Kaikki tervetuloa!

Tuo omat ideasi ja osaamisesi Pihlajamäen kotisivuille. Sinä tiedät, mitä sivuilta haluat – kerro se muillekin ja tule mukaan toteuttamaan ideasi.

Verkkotiedottamisen perustaitoja tarvitaan vain sivujen ylläpitäjiltä. Kaikkia www.pihlajamaki.infon tekijöitä koskee vain yksi vaatimus: halu tehdä hyviä kaupunginosasivuja.

Voit tehdä uusia sisältöjä sivuille kirjoittamalla vaikkapa Pihlajamäen luonnosta tai nähtävyyksistä, mielenkiintoisista ihmisistä tai erikoisista paikoista. Voit osallistua sivujen ylläpitoon toimittamalla tekstejä tai ylläpitämällä kuvagalleriaa. Ja paljon muuta.

Tervetuloa mukaan!

Jos et pääse torstaina 20.3., otathan suoraan yhteyttä sivujen toimitukseen.


Voit käyttää www.pihlajamaki.infon tarjoamia mahdollisuuksia jo nyt:

Asentamalla www.pihlajamaki.infon selaimesi aloitussivuksi näet Pihlajamäen tuoreet kuulumiset aina Internetin avatessasi.